অসমত উপলব্ধ বিভিন্ন শাকৰ নাম

CULINARY LEAVES OF ASSAM: Out of numerous edible leaves found in Assam, here is a information of 48 different types of leaves commonly used by Assamese People for preparing appetizing hot and sour curries, fries and chutneys. Most of these leave have various medicinal uses.

অসমৰ শাক-
জলাআঞ্জা:ভেদাইলতা,নৰসিংহ,বৰমানিমুনি,সৰুমানিমুনি,কলাকচু,বগাকচু,মাখনকচু,টেলীয়াকচু,কুন্দুলীপাত,বগামদাৰৰকোঁহ,চজিনাপাত,পচতিয়া, বনজালুক,কেহাঁৰাজ, ইত্যাদি।

টেঙাআঞ্জা:ঢেকীয়া,মধুসালেং,সৰুটেঙেচি,বৰটেঙেচি,লফাশাক,টেঙামৰা,মাটিকান্দুৰী, পিৰালিপালেং, চুকাশাক,অমৰাকোঁহ, বনআমলখি,নলটেঙা,বাবৰি ইত্যাদি।

শাকভজা:দ্ৰোণ,শুকলতি,জিলমিল,খুটুৰা,মালভোগখুটৰা,মৰিচা,ৰঙালাওআগ,ৰঙাআলুআগ, আলুআগ,নিমপাত,পানীকান্দুৰী, ব্ৰাহ্মিশাক পচলা,লাই,ঢেৰু্ৱা,সৰিয়হসশাক,মিঠিশাক ইত্যাদি।

পাতত দিয়া: শুকলতি, মচুন্দৰী,কচুশাক, মাটিকান্দুৰী, দ্ৰোণ, খুটুৰা ইত্যাদি।

চাটনি:পদুনা,মচুন্দৰী,দুপৰটেঙা,মানধনীয়া ইত্যাদি।

ব্যঞ্জনসুগন্ধি: ধনীয়া,মানধনীয়া,পদুনা,তেজপাত,গন্ধনা ইত্যাদি।

অন্যান্যব্যঞ্জন:মিঠামৰা,চালকুৱঁৰী,চেংমৰা,তিতামৰা(শোকোটা),বাহেঁকপাত,পুৰৈশাক,হাটীখুটৰা,মৰলিয়া,পননুৱা,সোৰোপাটেঙেচি,মহাভৃজ্ঞৰাজ পানীটেঙেচি,পানীখুতৰা,পানীকচু,মানকচু,মৰিতেঙা ইত্যাদি।

প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ক

আপোনৰ ইমেইল ঠিকনা প্ৰকাশ কৰা নহ'ব । প্ৰয়োজনীয় ক্ষেত্ৰসমূহত *এৰে চিন দিয়া হৈছে