ভগবানৰ চমৎকাৰ

ভগবানৰ চমৎকাৰ

 

এজনী কণমানি ছোৱালীয়ে পইছা জমা থোৱা মাটিৰ কলহটো ভাঙি মুদ্ৰাখিনি এখন ৰুমালত বান্ধি ঘৰৰ পৰা ওলাই গ’ল ৷ তাই এখন ফাৰ্মাচীৰ কাউন্টাৰৰ সন্মুখত ঠিয় হ’ল ৷ ফাৰ্মাচীৰ মালিকৰ চকু পৰাত তাই কি বিচাৰিছে সুধিলে ৷ ছোৱালীজনীয়ে কলে – মই চমৎকাৰ কিনিব আহিছোঁ ৷ ফাৰ্মাচীৰ মালিকে উত্তৰ দিলে – ইয়াত চমৎকাৰ বেচিবলৈ নাই ৷

সেই সময়তে ফাৰ্মাচীলৈ অহা এজন লোকে তাইক মৰমৰে ওচৰলৈ মাতি ক’লে – চমৎকাৰ মই তোমাক বেচিম ৷ কিন্তু চমৎকাৰ তোমাক কিয় লাগে ? ছোৱালী জনীয়ে কলে – তাইৰ ককায়েকৰ অসুখ, মগজুত টিউমাৰ হৈছে ৷ ডাক্তৰে অপাৰেচন কৰিব কৈছে ৷ কিন্তু ঘৰত মা-দেউতাৰ হাতত থকা পইছা চিকিৎসাত শেষ হ’ল ৷ এতিয়া ডাক্তৰে কৈছে ভগবানৰ চমৎকাৰেহে ককায়েকক বচাব পাৰিব ৷ সেয়ে তাই নিজৰ জমা পইছাৰে চমৎকাৰ কিনিব আহিছে আৰু এইদৰে কৈ তাই পইছাৰ টোপোলাটো মুকলি কৰি গণটি কৰিব ধৰিলে ৷ নগদ ৫১টকা ওলাল ৷

ভদ্ৰলোকজন আছিল এজন নিউৰ’চাৰ্জন ৷ তেওঁ কলে তোমাৰ হাতত চমৎকাৰৰ উচিত মূল্যই জমা আছে ৷ এতিয়া মোক তোমাৰ ঘৰলৈ লৈ ব’লা ৷

ডা০ ভূপেন শইকীয়া

* চমৎকাৰৰ এই প্ৰচলিত সাধুটো মইনাহঁতে শুনি ভাল পাব বুলি মইনা-মেলত দিলোঁ৷

এই বিষয়ে আনকো জনাওক..
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

4 টা মন্তব্য আছে এই বিষয়ত- “ভগবানৰ চমৎকাৰ

  1. সুন্দৰ হৈছে, সৰু সৰু লৰা ছোৱালী ৰ বিষয়ে ভৱাৰ বাবে আপোনালোক ধন্যবাদ ৰ পাত্ৰ

    1. আপোনাক অশেষ ধন্যবাদ! আশাকৰোঁ আমাৰ এই প্ৰকল্পৰ বিষয়ে আনকো অ‌ৱগত কৰিব আৰু আমাৰ যাত্ৰাৰ সহযাত্ৰী হ’ব । অনুগ্ৰহ কৰি কোনো ধৰণৰ লেখা-মেলা থাকিলে ইয়াত প্ৰকাশৰ বাবে পথাবচোন !

এটা মন্তব্য দিয়ক

আপোনাৰ ই-মেইল আইডিটো প্ৰকাশ কৰা নহয়। * চিহ্ণ থকাকেইটা আৱশ্যকীয় তথ্য ।